Як обирати матеріал для утеплення покрівлі?

Дах будь-якої будівлі – одна із найбільш важливих конструкцій в будівництві. Саме від його якості залежить, скільки можуть прослужити стіни, стеля і навіть фундамент. Покрівля не дозволяє опадам та змінам температури впливати на стан будівлі як ззовні, так і всередині.

Матеріал утеплювача – це, в першу чергу, захист приміщення від протягів та промерзання. Для утеплення мансарди та нежилого горища може використовуватися абсолютно різна продукція. Проте загальні вимоги до неї практично однакові.

Як обирати матеріал для утеплення?

Утеплення мансарди, плоского чи покатого даху – обов’язкова процедура в будівництві приміщень будь-якого призначення. Безумовно, сама майстерність спеціалістів та методи їх роботи визначають довговічність та функціональність результату. Проте велике значення мають обрані матеріали.

Отож, матеріал для утеплення повинен відповідати таким вимогам:

  •         Теплоізоляція. Перший та головний показник – це виконання матеріалом його головної функції. Утеплення покрівлі має за мету в першу чергу зберегти тепло в домі та не дозволити витрати зайвих ресурсів. Тому це головний показник якості.
  •         Вологостійкість. Дах регулярно контактує з опадами в різних формах. Якісний утеплювач не змінює форму чи структуру, якщо на нього потрапляє сніг, дощ чи просто волога від туману.
  •         Вентиляція. Циркуляція повітря просто необхідна хоча б тому, що вона запобігає зниженню теплоізоляційних характеристик шляхом надмірного накопичення вологи. Також вентиляція не дозволить розмножуватися грибковим та бактеріальним організмам під дахом.

Іще один дуже важливий показник – це пожежна безпека утеплювача. Це має бути вогнетривкий матеріал, який при нагріванні не виділяє токсичних газів та інших небезпечних речовин.

Головні матеріали для утеплення даху та їхні особливості

Сучасні виробники утеплення пропонують дуже різні варіанти. Всі вони мають свої переваги та недоліки. Деякі більш легкі, проте швидко загоряються. Інші мають більшу вагу, але забезпечують оптимальний рівень теплоізоляції.

Найбільш популярні варіанти – це утеплення даху мінватою, керамзитом або пінополістиролом. Мінеральна вата вирізняється високим рівнем пожежної безпеки. Вона не лише не горить у разі дії високих температур. Такий матеріал не підтримує горіння та не виділяє токсичних речовин.

Ще один плюс – можливість використовувати вату для створення багатошарової системи теплоізоляції. Вона має відносно невелику вагу та доволі простий у використанні. Матеріал легко нарізати, надавати йому потрібної форми та розмірів.

Також варто зазначити, що утеплення даху мінватою – чудовий варіант для будівель з нестандартною конструкцією. Вата має достатню пружність та еластичність, щоб адаптуватися до форми щілин, заповнювати їх максимально надійно та герметично.

Пінополістирол – чудове рішення саме для експлуатованого даху, горища чи мансарди. Він забезпечує повноцінну ізоляцію не лише тепла, але й звуків. Пінополістиролові плити легко монтуються, мають високий рівень щільності та достатньо екологічні. Вони мають дещо вищу вартість, ніж у мінеральної вати. Але не потребують додаткової гідроізоляції в умовах регулярних опадів.

Керамзит – ще один екологічний та якісний матеріал для утеплення, який має форму невеликих гранул. Він забезпечує чудову тепло- та шумоізоляцію, відрізняється стійкістю до морозів та перепадів температур. Рівень вогнестійкості теж доволі високий. Проте керамзитове утеплення не стійке до вологи та потребує додаткового захисту від неї. Також варто враховувати, що для повноцінного утеплення знадобиться використати шар наповнювача мінімум в 1,5 метри.

Вибір правильного утеплювача залежить від багатьох індивідуальних факторів. Це й клімат, й регулярність опадів, і конструкція чи призначення будівлі. У цьому питанні краще довіритися професіоналам, які можуть оцінити ситуацію глибше та підібрати оптимальний варіант, що впишеться в потреби та бюджет.

 

0 коментарів

Опублікувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *