Види даху

Важко уявити проектування і будівництво дому без даху. Саме так, адже це невіддільний, а також один із найважливіших елементів будь-якого дому, що розташований у верхній частині. Проте, в чому ж різниця між дахом і покрівлею?

Дах — це верхня конструкція дому, яка включає такі приміщення як горище, мансарду, а також елементи: кроква, обрешітка, гідроізоляція, покрівля, піддашшя.

Покрівля — це зовнішній елемент даху, який захищає будівлю від проникнення атмосферних опадів та інших зовнішніх факторів.

Існує велика кількість різновидів даху в залежності від кута нахилу та форми конструкції, але до головних типів можна віднести:

  1. Плоский дах — це чудова можливість спроектувати сад або відпочинкову терасу. Цей вид даху має бути міцним і передбачати надійну гідроізоляцію. Його легко спроектувати, проте не всі покрівельні матеріали можна використовувати.
  2. Односкатний (односхилий) дах проєктується під невеликим нахилом, що дозволяє використовувати будь-які покрівельні матеріали. Проте, рідко зустрічається у приватних будинків, радше у господарських приміщеннях, гаражі тощо. Таку покрівлю легко монтувати, а також проводити усі покрівельні роботи без особливих умінь. Завдяки невисокому нахилу, сніг не накопичується на покрівлі, а пориви вітру не впливають на його міцність.
  3. Двосхилий дах — це дах, який складається з двох скатних площин, що з’єднуються під кутом і мають створювати форму трикутника. Крім цього, це один із найпопулярніших видів покрівель, адже його легко монтувати і він достатньо практичний у використанні.
  4. Вальмовий (чотирисхилий) – різновид даху, який складається з чотирьох скатів, однак два торцеві схили (скати) мають меншу площу і трикутну форму. Це типовий європейський стиль. Відзначається високою надійністю та надає будівлі акуратності та естетичності. Різновидом чотирисхилого даху є шатровий дах. Відрізняється тим, що має форму піраміди, тобто всі скати є рівними.
  5. Багатоскатний — це один із найскладніших видів даху. Для його монтажу потрібні кваліфіковані покрівельники. Оскільки такий дах має багато стиків і в місцях з’єднання скатів необхідно забезпечити надійний водний бар’єр. Крім цього, важливо підібрати належні покрівельні матеріали та аксесуари.
  6. Мансардний дах — це особливий вид конструкції, адже внутрішню частину можна використовувати як житлове приміщення. При спорудженні даху особливо важливо забезпечити тепло- та гідроізоляцію. Тому, така покрівля дешево не обійдеться.
  7. Купольний і конусоподібний дах важкий у монтуванні і потребує професійних та досвідчених покрівельників. Незвичну форму покрівлі, зазвичай проєктують як декоративний архітектурний елемент. Проте, купольні дахи є основою багатьох сакральних споруд. Покрівельними матеріалами є: фальцева бляха, бітумна черепиця, а також може бути і керамічна черепиця. 

 

Для зведення будь-якого виду даху потрібно належне проєктування, підбір матеріалів та аксесуарів, а також проведення якісного монтажу. Таку роботу слід довірити професіонал компанії “ТехБудДизайн” – 20-річний досвід облаштування дахів будь-якої форма та складності.

0 коментарів

Опублікувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *