Покрівельна мідь: переваги та особливості використання

Покрівля – не менш важлива конструкція будівлі, ніж стіни чи фундамент. Власне, вона захищає ці елементи від дії атмосферних факторів та передчасного знищення. Тому важливо правильно вибрати матеріал для покрівлі. Він мусить бути не лише надійним, але й екологічним та безпечним.

Покрівельна мідь використовується для створення покриття на дахах комерційних, промислових та житлових будівель. Її ж використовують для реставрації історичних архітектурних пам’яток. Чому ж варто звернути увагу та такий матеріал? Та які переваги він має?

Головні типи мідної покрівлі

Покрівельна мідь може мати різну форму, розміри та використовуватися для створення покрівель різних типів. Відповідно, існує три найпопулярніші варіанти використання такого матеріалу:

  • Шашкова покрівля. Такий варіант передбачає використання невеликих мідних конструкцій, які між собою з’єднуються спеціальними замками. Шашкова мідна покрівля зустрічається не так часто, як інші типи. Головна причина полягає у складності монтажу. 
  • Мідна черепиця. Черепиця з такого матеріалу легко монтується, виглядає дуже естетично та витримує великі навантаження. Підходить для дахів складної форми чи конструкції. Особливо часто її можна побачити та купольних дахах.
  • Фальцева покрівля. Це – найбільш популярний варіант. Мідний лист легко монтувати. З його допомогою можна створити рівномірне та нерозривне покриття високої якості. До того ж, будування фальцевої покрівлі має досить демократичну вартість.

Серед усіх трьох типів саме фальцева покрівля вважається найбільш надійною. В ній немає отворів та додаткових деталей, які могли б стати причиною порушення покриття та появи корозії. До того ж, можна обрати мідний лист або мідь в рулонах. Це досить зручно.

Переваги покрівельної міді

Мідь покрівельна активно використовується у якості покриття сотні років. ЇЇ можна побачити на нових котеджах та історичних будинках. Безумовно, сучасні виробники потурбувалися про зручність використання матеріалу, поліпшили його експлуатаційні характеристики. Проте, як і багато років тому, такий матеріал має свої особливі переваги: 

  • Дійсно довгий термін використання. Мідний дах може зберігати свою цілісність та естетичний зовнішній вигляд до 300 років. Це справді рекордна цифра.
  • Простий монтаж. Мідний лист, як і інші типи мідного покриття, легко транспортувати та монтувати. Усе це можливо завдяки невеликій вазі та пластичності.
  • Витривалість. Мідь не боїться перепадів температури, не деформується під дією сильного морозу чи сонячного нагрівання. 
  • Пожежна безпека. Матеріал не горить і витримує дію екстремально високих температур. 
  • Герметичність. Покрівля такого типу залишається повністю герметичною та забезпечує захист будівлі від усіх можливих негативних факторів зовнішнього середовища.

Варто також зазначити, що мідь покрівельна не боїться корозії та має естетичний зовнішній вигляд. З часом вона може набувати зеленуватого відтінку, який тільки прикрашає загальний образ будівлі. 

Приємний “бонус” – екологічна безпека. Матеріал не наносить шкоди довкіллю, не виділяє токсичних речовин при нагріванні. Він абсолютно екологічний та безпечний для людини. Отож, покрівля з міді стане чудовим варіантом для житлового або комерційного будівництва.

0 коментарів

Опублікувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *