Особливості монтажу водостічних систем

Водостічна система – така ж важлива частина будь-якої будівлі, як фундамент, стіни, тощо. Саме вона позбавляє покрівлю надлишку атмосферних опадів. Вода та сніг, в свою чергу, здатні негативно вплинути на конструкцію даху через свою вагу, а також створити умови для розвитку плісняви та грибків всередині самого дому.

Монтаж оцинкованої ринви – непростий процес, від точності якого залежить сухість та безпека не лише покрівлі, але й стін будинку, цоколю, тощо. Саме тому важливо розібратися, як проходить така робота та від чого залежить її вартість.

Як проходить монтаж водостічних систем?

Кожна система водовідводу має свої конструктивні особливості та спосіб установки. Проте в загальних рисах монтаж оцинкованої ринви стандартного типу складається з таких етапів:

  1. Розрахунок кількості водостічних труб та ринв для конкретних параметрів будівлі та даху. 
  2. Закріплення воронок та супутніх деталей.
  3. Монтаж механізмів для утримання жолобів на правильній відстані (для різних систем вона може бути різною).
  4. Прокладання жолобів в механізми.
  5. Монтаж оцинкованої ринви на кутах.
  6. Монтаж та з’єднання водостічних труб. 
  7. Установка зливу та супутніх механізмів.

Дуже важливо, щоб в процесі роботи були дотримані всі правила монтування та рекомендації виробників. До прикладу, жолоби необхідно вкладати в конкретному напрямку, труби – на певній відстані від стіни (цей показник може бути різним для окремих типів будинків та навіть залежати від матеріалу ринв).

Безумовно, можна займатися монтуванням водостоків самостійно. Проте цей процес вимагає підвищеної уваги, чіткого дотримання усіх інструкцій та професійних знань. Якщо припуститися певних помилок, можна не лише позбавити водостік ефективності, але вплинути на стан усього будинку.

Від чого залежить вартість монтажу водостічних систем?

Сам процес монтування ринв може бути дуже різним. Відповідно, вартість таких послуг відрізняється в різних випадках. Є кілька головних факторів, які можуть впливати на неї. Це:

  • Умови роботи. Погодні умови та сезон монтування можуть впливати на вартість монтажу водостічної системи. До прикладу, працювати з металом при низьких температурах набагато важче. Тому й послуги в зимовий період можуть виявитися дорожчими.
  • Площа покрівлі та розміри системи. Чим більше площа будинку та його даху, тим більше часу необхідно на встановлення ринв. Відповідно, вартість роботи теж може бути вищою.
  • Особливості системи водостоку. Кожен тип ринв та систем, у які вони об’єднуються, має свій особливий спосіб монтування, механізми кріплення тощо. Чим складніше така система, тим дорожче послуги з її монтування. 

Також на вартість монтажу водостічної системи можуть впливати конструктивні особливості будівлі, прискорені терміни виконання робіт, тощо. Проте в більшості випадків ціна таких послуг досить демократична. До того ж, довірити монтування водостоку професіоналам – найкраще рішення, яке дозволяє зберегти цілісність та довговічність усієї будівлі.

0 коментарів

Опублікувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *