Мідь листова: переваги, типи, особливості

Покрівля даху  –  це не лише естетика будівлі, але й надійний захист від дії зовнішніх факторів. Саме покрівельні матеріали відповідають за надійну герметизацію, шумо- та теплоізоляцію, тощо. Дуже важливо обрати правильний варіант для свого дому.

Мідь для покрівлі даху можна зустріти не лише на історичних будівлях, але й на сучасних еко-котеджах та багатоквартирних будинках. Цей матеріал використовується для будівельних робіт століттями. В чому причина такої популярності? Як виглядає сучасний мідний дах? Та чому варто надати перевагу саме йому?

Головні особливості покрівельної міді

Мідь покрівельна  –  це особливий матеріал, здатний змінюватися на краще протягом довгого періоду експлуатації. Такий кольоровий метал з часом окислюється, але результатом цього процесу стає не руйнування. Навпаки: мідь “нарощує” захисний шар патини. 

З одного боку він має дивовижний зелено-чорний відтінок, з іншого  –  захищає метал від механічних факторів. Патина абсолютно нетоксична, утворюється природним шляхом та не шкодить довкіллю. 

В процесі окислення колір матеріалу поступово змінюється від характерного жовтого до зеленавого, темно-коричневого і чорного. Загалом, період різких змін займає кілька років, але відтінок може темнішати ще довгий час. Також варто зазначити, що мідь набуває матової текстури.

Залежно від умов експлуатації та особливостей виготовлення листової міді термін служби складає від 100 років. Період патинування та зміни зовнішнього вигляду може займати близько 20 років. 

Основні переваги покрівельної міді

Купити мідь покрівельну варто, в першу чергу, завдяки тривалому терміну експлуатації. У багатьох європейських містах досі можна знайти історичні будинки з мідним дахом, яким понад 200 років. Та довговічність  –  це не єдиний плюс такого матеріалу. Серед інших переваг варто вказати:

  • Високий рівень корозійної стійкості. Патинування дозволяє захистити матеріал від руйнації. Звідси ще одна перевага: мінімальні вимоги до ремонту та реставрації. Такі дахи не потрібно постійно латати чи лагодити. Вони лишаються надійним щитом для всього будинку. 
  • Постійне покращення зовнішнього вигляду. З часом матеріал не втрачає своїх естетичних якостей. Навпаки  –  виглядає дорожче й розкішніше.
  • Простота монтажу. Мідна покрівля легка й доволі гнучка. Вона не потребує особливих зусиль в монтажі. За умови правильного вибору матеріалу та дотримання усіх простих правил його використання, покрівля прослужить без змін 200 років.
  • Стійкість до високих температур. Матеріал здатен зберегти всі свої експлуатаційні якості при температурах від -70 до +150 °C. Таку покрівлю можна сміливо експлуатувати в будь-яких кліматичних умовах, навіть екстремальних.

Мідь просто в обслуговуванні, догляді та очищенні. Вона абсолютно безпечна для здоров’я користувачів та довкілля загалом. Достатньо доповнити мідний дах якісним звукоізоляційним шаром, щоб отримати надійний захист для будівлі на сотні років.

Види міді для даху

Найбільш популярний варіант покрівельної міді  –  листова. Її використовують для фальцевої покрівлі. Такий дах має безліч переваг. Він герметичний, забезпечує стовідсотковий захист від протікання, без проблем витримує механічні навантаження. В такому випадку листи рулонної міді з’єднують фальцами. Це легко, недорого та надійно.

Ще один надійний варіант мідної покрівлі  –  шашкова. Шашки можуть мати форму квадратів чи ромбів. Між собою їх поєднують за допомогою замків та клепок. Таке рішення теж забезпечує високий рівень герметизації. 

Також можна зустріти покрівлю з міді у вигляді черепиці. Таке рішення має чудовий естетичний вигляд, проте може програвати в ціні та якості листовій фальцевій міді, яка простіша в монтажі та більш надійна в експлуатації. 

 

0 коментарів

Опублікувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *