Головні типи вікон для даху та їх особливості

Природне освітлення – важлива частина будь-якої конструкції. Кожен інженер та архітектор проектує будівлі таким чином, щоб простір всередині міг отримати достатньо світла й повітря з віконних отворів.

Вікна на дах так само важливі, як і фасадні. Вони потрібні не лише для експлуатованих горищ або житлових зон. Провітрювання дозволяє забезпечити сухість покрівлі та захистити її від появи плісняви.

Види вікон для даху та їх особливості

Дахові вікна можуть відрізнятися конструкцією та особливостями монтажу. Залежно від того, яка частина даху обрана для створення отворів та кута нахилу можна виділити кілька найбільш популярних варіантів:

  1. Мансардні конструкції. Такі вікна встановлюють по скату даху. Габарити таких конструкцій розраховуються в залежності від площі підлоги в кімнаті. Рекомендовані параметри – 1:5-8. Механізм відкривання може бути поворотно-відкидним чи відкидним. Також можна знайти моделі середноповортного типу. Іноді встановлюються склопакети із захистом від ультрафіолету.
  2. Фронтові або щипцеві конструкції. Такі дахові вікна встановлюють до фронтону будинку. Такий варіант більше підходить для будинків, які мають двосхилий дах. Конструкція таких виробів нічим не відрізняється від звичайних вікон, оскільки їх монтують у вертикальну поверхню. Розміри обирають такі ж, як для фасадних отворів. 
  3. Конструкції для плоского даху. Для покрівлі плоского типу або дахів з мінімальним кутом нахилу стандартні вікна не підходять. Необхідно підібрати модель, яка б забезпечувала достатньо світла та мала зручний механізм провітрювання. Зазвичай вікно встановлюють в спеціальну конструкцію, яка підвищує кут його нахилу. Також можна підібрати спеціальні вікна на дах, які складаються з двох частин та монтуються без нахилу.
  4. Люкарни. Люкарнами називають вікна, які монтують до спеціального короба з накриттям, який нагадує невелику прибудову на даху. Такі конструкції виступають з даху, вирівнюючи кут нахилу для вікна. Такі конструкції можуть розширити площу мансарди та забезпечити більше світла. Оскільки кут вирівнюється, в люкарни можна встановити не спеціальні дахові вікна, а звичайні склопакети універсального типу.

Іноді площа під дахом не використовується як житлове приміщення. Але вона все одно потребує природного освітлення, оскільки горище може виконувати роль комірчини, місця зберігання, тощо. У такому випадку не обов’язково встановлювати повноцінні вікна. Можна скористатися світловими тунелями або елементарними скляними люками. Останній варіант створюється з міцного скла й дозволяють отримати простий доступ до даху.

Яка фурнітура для провітрювання краще?

Дахові вікна можуть відрізнятися не лише кутом монтажу, але й конструкцією відкривання. Механізм обирають залежно від розташування ручки, висоти отвору, його розмірів.

Перший варіант – підвісні моделі. Їх можна відкрити лише назовні, оскільки конструкція рухається по осі в рамі. Це хороше рішення для великого кута нахилу та високого розташування світлових отворів. 

Другий варіант – обертальні вікна на дах. Вісь обертання такої конструкції розташована в центральній частині рами. Частина виступає всередину приміщення, частина – назовні. 

Останній варіант має комбіновану конструкцію, яка може відкриватися завдяки обертанню навколо осі, а також як звичайне фасадне вікно.

0 коментарів

Опублікувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *