Фальцева чи черепична покрівля? Особливості та параметри вибору

Покрівельні роботи – один із найважливіших етапів будівельних робіт. Від них залежить сухість, стійкість та довговічність будівлі. Сьогодні можна обрати будь-які  види покриття даху, проте найбільш популярні варіанти – це фальцевий та черепичний. Про них і варто поговорити більш детально.

Фальцева покрівля та її особливості

Фальцевим називають покриття усієї площі даху за допомогою листів або рулонів металу. Між собою такі листи закріплюють за допомогою спеціального з’єднання замкового типу – фальцевого. Такі види покрівель потребують специфічних професійних знань, тому самостійно працювати з металом не вийде.

Якщо майстер знає свою справу та проводить монтаж з використанням професійних інструментів, покрівля виглядає акуратно та естетично. Вона досить легка, але дуже міцна при цьому.

Головні  види покрівельних матеріалів, які найчастіше використовуються на таких дахах є:

  •         сталь;
  •         мідь;
  •         алюміній.

Сталь – найбільш стійкий, міцний і довговічний матеріал. Проте на листи металу обов’язково наносять захисне покриття, яке б запобігало розвитку корозійних процесів. Це може бути цинк в поєднанні з полімерами.

Фальцева покрівля чудово підходить для даху зі складною конструкцією. Також її використовують, коли будівля знаходиться в умовах суворого клімату та екстремальних погодних умов.

Черепиця та її види

Іще один популярний тип матеріалу для покрівельних робіт – черепиця. Вона може бути дуже різною. Головні види черепиці:

  •         Гнучка. Створена зі скловолокна, яке для міцності та гнучкості просочене бітумом. Має покриття з кам’яної крихти. Може бути досить надійною, але лише за умови дотримання усіх технологій укладки.
  •         Керамічна. Серед усіх подібних видів покриття даху цей – найбільш естетичний. Має велику вагу й міцність. Для укладки потребує використання строп.
  •         Цементно-піщана. Найбільш доступний за ціною вид черепиці. Зовні такий матеріал покривають блискучою глазур’ю. Основа – спресована сировина.
  •         Металочерепиця. Такий матеріал створений зі сталевого холоднокатаного листа та кількох шарів захисного покриття. Має невелику вагу та високу міцність. Монтується з використанням гуми та саморізів.

Різні типи черепиці можуть використовуватися для одного типу будівель. Проте для промислових об’єктів краще підходить покриття з металу, а на житлових будинках естетичніше виглядає кераміка. Вибір матеріалу залежить від індивідуальних особливостей даху, а також погодних умов та бюджету.

0 коментарів

Опублікувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *