Дифузійна та класична плівка: особливості й головні характеристики

Волога – один із головних ворогів цілісності покрівлі. Різкі пориви вітру та інші атмосферні фактори на перший погляд здаються більш небезпечними, адже їхній вплив помітний відразу. Проте саме вода у вигляді пару наносить пошкодження, які неймовірно складно виправити. Вона створює максимально комфортне середовище для розвитку цвілі та грибка, руйнує теплоізоляцію та матеріали даху.

Уникнути вологи допоможуть спеціальні покрівельні плівки. Вони створюють надійний гідробар’єр, що захищає інші матеріали від впливу талої води, пару, снігу, тощо. Для різних умов та типів покрівлі використовують різні види таких плівок. Про них і варто поговорити детальніше.

Головні типи гідроізоляційних покрівельних плівок

Кожен виробник намагається створити унікальний продукт, проте загальні властивості усіх покрівельних плівок приблизно однакові. Матеріали відрізняються конструкцією та призначенням. За такими параметрами усі вироби можна поділити на дві головні групи:

Дифузійні та супердифузійні мембрани мають особливу конструкцію, яка дозволяє монтувати їх впритул до шару теплоізоляції. Це – так звані «дихаючі» плівки, які легко виводять пар з утеплювача без створення додаткових вентиляційних отворів.

На відміну від дифузійної мембрани, класична плівка виводить пар не в повному обсязі. Волога конденсується у вигляді крапель на поверхню мембрани. Щоб повністю її висушити необхідно створити спеціальні вентиляційні отвори. Для монтування такого покриття необхідно створити додаткову обрешітку та зазор мінімум в 30 мм.

Обидва варіанти можуть бути корисними в тих чи інших умовах. Плівка з дифузією має трохи вищу вартість, але без неї неможливо забезпечити надійний захист покрівлі в умовах великої кількості опадів. Для житлових приміщень, де важливо зберегти сухість та тепло, краще обирати саме таку мембрану.

Класична плівка має нижчу вартість. Вона теж може бути корисна, але в умовах низької вологості. Її ефективність можна підвищити завдяки додаткових аксесуарів, проте рівня дифузійної продукції такий матеріал все одно не досягне. Такий варіант чудово підходить для промислових та технічних будівель, адже він має доступну вартість. 

0 коментарів

Опублікувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *