Дранка та гонт: різниця, переваги, недоліки

В асортименті сучасних виробників покрівельних матеріалів можна зустріти дуже різну продукцію. Проте серед усього цього різноманіття лідерами завжди стають натуральні та екологічні продукти. Серед них – традиційна дранка та гонт.

Таке дерев’яне покриття можна побачити на різних будівлях. Воно прикрашає дахи екологічних котеджів в горах, використовується для реставрації історичних пам’яток, захищає дах міських житлових будинків. 

Гонт і дранка: в чому різниця?

Обидва типи покрівельного матеріалу виготовлені з якісного та щільного дерева. Дранка має форму таких собі пластин, які підходять для облицювання фасадів та створення покрівлі. Зазвичай її створюють з деревини хвойних порід. 

Така сировина має довготривалий термін експлуатації, витримує великі навантаження та навіть має антисептичні властивості. Завдяки останньому фактору на поверхні не з’являється небезпечна пліснява чи грибок. Найчастіше можна зустріти продукцію з кедра, сосни чи ялини. Проте є й інші варіанти.

Гонтом називають більш сучасний та більш складний тип дранки, який теж має форму пластин. Проте гонт створюється шляхом колки або пиляння, а зріз має форму трапеції чи прямокутника. Для облицювання використовуються саморізи або гвіздки. 

Матеріал також створюють з міцної деревини. Це може бути не лише хвойне дерево, але й дуб або ясен. 

Оскільки деревина – не надто надійний матеріал з точки зору пожежної безпеки, він потребує додаткової обробки. Ще на стадії виготовлення і дранка, і гонт проходять процес нанесення захисних лаків та антигорючих сумішей. Дерево всотує речовину, яка не дозволяє йому в майбутньому активно горіти. Проте, на будівництві також варто потурбуватися про додаткові захисні суміші. Існує безліч фарб та лаків, які підходять для гонту чи дранки.

Основні переваги покрівельних матеріалів такого типу

Перша й головна перевага як гонту, так і дранки – це екологічність. Дерев’яне покриття не приносить шкоди навколишньому середовищу, воно легко утилізується за потреби (чого не скажеш про пластик) та не виділяє токсичних речовин. В скандинавських країнах практично усі будинки мають фасад та дах з такої сировини.

Проте екологічна безпека – не єдиний вагомий плюс. Серед інших:

  • Універсальне використання. І дранка, і гонт стане чудовим рішенням для покрівлі різних форм та розмірів. Матеріал виконує відразу захисну й естетичну функції. 
  • Довгий термін експлуатації. Покрівля такого типу має середній термін використання від 30 до 50 років, залежно від умов та типу матеріалу. Якщо правильно обробити покриття лаком та іншими сумішами, вчасно за ним доглядати, воно простоїть до 100 років.
  • Міцність. Хороша деревина здатна витримати великі навантаження. Вона не втрачає форми та герметичності, виглядає естетично та надійно.

Також варто зазначити, що такі пластини досить легко компактно зберігати та транспортувати. Вони мають малу вагу та просту конструкцію.

І про недоліки..

Як і будь-який будівельний матеріал, гонт чи дранка мають свої недоліки. По-перше, самостійно монтувати продукцію такого типу досить складно. Робота з деревом вимагає специфічних знань та великого досвіду.

По-друге, необхідно потурбуватися про захисні суміші та лаки, постійно слідкувати за дахом та регулярно поновлювати захисний шар. Це може бути не надто зручно.

Попри ці недоліки, дерев’яна покрівля – це дуже естетично, стильно та надійно. Вона стане окрасою будівлі та чудовим прикладом турботи про екологію для наступних поколінь. 

0 коментарів

Опублікувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *