Чому обирають фальцеву покрівлю?

Надійний дах на довгі роки – це правильно обрані покрівельні матеріали. До таких покрівель належить фальцева покрівля.

Що це таке?

Фальц в перекладі з німецької означає шов. Це метод з’єднання металевих листів в результаті чого утворюється суцільна поверхня даху. Такий спосіб кріплення зародився ще в 19 ст. в Європі. Досі можна побачити на історичних пам’ятках архітектури фальцеві дахи, які лише підкреслюють вигляд старовинних будівель. 

Які є різновиди?

З асортименту матеріалів для монтажу фальцевого даху використовують титан-цинк, мідь, алюміній, оцинковану бляху, латунь чи булат в листах або рулонах.  Ціна такої покрівлі безпосередньо залежить від вибору металу. Адже добре відомо, що вартість алюмінієвих листів в кілька разів нижча за вартість мідних. Але і гарантія мідної покрівлі становить понад 150 років.

Прийнято розрізняти такі види фальцу: 

  1. Простий (вертикальний та горизонтальний)
  2. Подвійний (вертикальний та горизонтальний)

Подвійний вертикальний шов вважається найдавнішим. 

Як здійснюється монтаж покрівлі?

Монтаж даху є достатньо складним, і для цього найкраще звернутись до професійних покрівельників. Це пов’язано з кількома факторами: 

  • спершу потрібно підготувати металеві листи, які мають бути однакових розмірів. Тобто, попередня нарізка матеріалу потребує часу, інструментів, приміщення, а головне, бляхарського досвіду. 
  • необхідно пам’ятати про фізичні властивості металу. Для монтажу фальцевого даху важливо дотримуватися температурного режиму. Адже при високих температурах матеріал розширюється, або навпаки стискається при низьких. 
  • для з’єднання листів необхідні спеціальні інструменти, які фіксують метал у фальц.

Переваги фальцевого даху:

– відносно невелика вага покрівлі. Для такого даху використовують тонкі листи металу і таке покриття не створює додаткового навантаження на фундамент

– довговічність покрівлі гарантується завдяки такими матеріалами як мідь, алюміній, титан-цинк

– герметичність фальцевого даху. З’єднання між листами є достатньо щільними, що повністю захищає покрівлю та саму будівлю від негативного впливу зовнішніх факторів.

0 коментарів

Опублікувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *